Rugpjūčio 5, 2015
Lietuvė, prisijaukinusi legendinę kompaniją ,,Rolls-Royce’’
londoniete.lt
Nors Ieva turi puikų darbą, tačiau planuoja grįžti į tėvynę, nes "Lietuva visad liks mano namais". © Asmeninio archyvo nuotr.

,,Vienais prabangiausių bei garsiausių pasaulyje automobilių ,,Rolls-Royce’’ važinėja šalių vadovai, karališkosios šeimos nariai, politikai, žvaigždės, sėkmingi verslininkai. Tai – automobilis istorija. Pagaminti vienetinį ,,Rolls-Royce’’ automobilį užtrunka pusę metų, gamybos procesas pereina daugybę etapų, kuriuose dirba apie šešiasdešimt žmonių”, ‒ atskleidžia Anglijoje ne vienerius metus gyvenanti Ieva Brazinskaitė. Apie vieną iš gamybos procesų mergina galėtų papasakoti ypač smulkiai ‒ prieš keletą metų pati tiesiogiai prisidėjo prie šių automobilių-legendų gamybos.

Atkaklumas, kruopštumas bei tikslo siekimas Ievai padėjo ne tik įsitvirtinti svečioje šalyje, sėkmingai pradėti bakalauro studijas universitete Jungtinėje Karalystėje, tačiau atvėrė duris ir į legendinės automobilių gamintojos ,,Rolls-Royce’’ imperiją.

,,Rolls-Royce" automobilis. Asmeninio archyvo nuotr. ,,Rolls-Royce" automobilis. Asmeninio archyvo nuotr.

 Po mokyklos baigimo – Anglija

Ieva Brazinskaitė Lietuvą paliko 2008 metais, vos baigusi mokyklą Kulautuvos miestelyje, Kauno rajone. ,,Po mokyklos baigimo kaip ir daugelis, buvau pasimetusi, nežinojau kur ir ką norėčiau studijuoti. Norėjosi geriau pažinti save, savo norus, pakeliauti, tad Anglija pasirodė tam labai tinkama šalis, patraukli dar ir tuo, kad ten jau gyveno ir dalis mano draugų“, - prisimena į Angliją atvykusi Ieva ir apsigyvenusi Porsmuto miestelyje.

Jauna mergina visad domėjosi verslu, rinkodara, ekonomika, todėl atvykusi pradėjo ieškoti panašios krypties studijų Porsmuto universitete, tačiau mokytis neskubėjo. ,,Darbas restoranuose, susipažinimas su mane supančia aplinka, žmonėmis – tokie buvo mano pirmieji metai svečioje šalyje“, ‒ su šypsena prisimena Ieva.

2010 metais vietinis koledžas siūlė trumpus rinkodaros kursus, į kuriuos mergina lengvai pateko. ,,Šešių mėnesių trukmės kursuose darkart supratau, kad mane rinkodara išties traukia, ir save matau būtent šioje profesinėje srityje’’, ‒ atvirauja Ieva, todėl iškart po kursų pradėjo ieškoti kitokio pobūdžio darbo nei restoranuose ir kaip tyčia mokyklos laikų draugas Evaldas dirbo ,,Rolls-Royce Motor Cars“ kompanijoje.

Pradžia ,,Rolls-Royce’’ – darbas su teptuku

Ieva pradėjo domėtis kompanija ,,Rolls-Royce“, jos atsiradimo istorija, kurios įkvėpta ir nusiuntė savo gyvenimo aprašymą šiai legendinei automobilių gamintojai. ,,Nepraėjus nė savaitei sulaukiau skambučio ir buvau pakviesta į pirmą pokalbį. Kompanijos Medžio ir lakavimo departamente buvo laisva vieta, tad kompanija man siūlė šią, kaip man tuo metu pasirodė  – vyrišką,  poziciją“, ‒ prisimena Ieva.

Dekoro detalių klijavimas lazerio pagalba. Asmeninio archyvo nuotr. Dekoro detalių klijavimas lazerio pagalba. Asmeninio archyvo nuotr.

Naujas darbas reikalavo ir naujų, visai kitokių įgūdžių ‒ kruopštumo, kantrumo, netgi meninių gabumų: parenkant atspalvius su teptuku reikėjo nudažyti mašinos interjero medžio detales, visa tai turėjo atrodyti kuo natūraliau, kad niekas nesuprastų, jog prie jų buvo prisiliesta. Iššūkius mėgstanti mergina nusprendė pabandyti: ,,Mokykloje patiko ir sekėsi menai, dailė, tad nusprendžiau pamėginti. Žavėjo ir tas, kad atsirado reali galimybė prisiliesti prie paties legenda tapusių automobilių gamybos proceso.“ Darbas buvo ne tik įdomus ir reikalaujantis kruopštumo, bet ir sudėtingas: ,,Kartais prie vienos detalės su teptuku tekdavo praleisti ir 3 ‒ 4 valandas. Būdavo, jog nudažytą detalę pakeli prieš šviesą ir matai, kad atspalvis visiškai nesutampa. Tuomet viską nuvalai ir pradedi iš naujo.”

Po metų – naujos pareigos

Praėjus vieneriems metams, Ievai kompanija pasiūlė kitą, sudėtingesnį, darbą – lazerinės sistemos pagalba ant tų pačių, jau nudažytų medžio detalių klijuoti metalo, aukso detales ,,pin-stripes“. ,,Užsisakydamas automobilį, kiekvienas klientas turi savo pageidavimų: mašinos interjere turėti savo ar jam svarbius inicialus, šeimos herbą ar tam tikrus raštus, kurių preciziškas užklijavimas ir tapo mano nauja atsakomybe gamybos procese“, - nepamirštama patirtimi dalijasi Ieva. Dvejus metus mergina, lavindama savo kruopštumo gebėjimus bei kantrybę, mėgavosi darbu ,,Rolls Royce“ kompanijoje, tačiau atkaklumas bei užsibrėžto tikslo – studijų universitete – siekimas jai neleido ilgiau likti vienoje vietoje.

Piešimas ant medžio detalių. Asmeninio archyvo nuotr. Piešimas ant medžio detalių. Asmeninio archyvo nuotr.

Darbą iškeitė į studijas

Porsmuto universitetas, garsėjantis studentais iš įvairių pasaulio šalių bei dėstytojais – verslininkais, turinčiais sėkmingas karjeras, tapo ta vieta, kurioje Ieva nusprendė įgyti verslo ir vadybos studijų bakalauro diplomą. ,,Tuo metu mano prioritetu tapo mokslai ‒ buvo labai gaila išeiti iš ,,Rolls Royce’’ kompanijos, tačiau dieninių studijų nebuvo įmanoma derinti su savo darbu. Pamenu paskutinę dieną darbe ir pokalbį su kompanijos Žmogiškųjų išteklių departamento vadovu, tuomet jam užsiminiau, kad duris uždarau ne visam laikui ir labai tikiuosi sugržti”,  ‒ atsimena Ieva.

Pradėjusi studijas Ieva jautėsi puikiai: ,,Studijų metu įgytos žinios davė išties daug, o kur dar svetimų kultūrų pažinimas, įvairios užduotys, projektai. Vienas jų, smulkiojo verslo projektas, sukurtas kartu su kolegėmis anglėmis, galbūt net vieną dieną taps realybe.“ Antrų studijų metų pabaigoje Ieva, ieškodama papildomos veiklos, įsidarbino Porsmuto universiteto rinkodaros departamente, kuriame tapo atsakinga už universiteto atvirų durų dienas, įvairias muges.

Veiklumas sugrąžino į ,,Rolls-Royce Motor Cars“

Likus metams iki studijų baigimo, veikli mergina pradėjo domėtis savo karjeros galimybėmis ir vėl prisiminė ,,Rolls-Royce Motor Cars“, kuri, kaip ir kitos įmonės Anglijoje, antro kurso studentams siūlo 6 arba 12 mėnesių praktikas. Tąkart laisva vieta buvo kompanijos Viešųjų ryšių departamente.

Užpildžiusi paraišką internetu, vėliau nusiuntusi anketą su CV, tada atlikusi paruoštą testą internetu, po kelių dienų Ieva buvo pakviesta į pokalbį. ,,Pokalbis truko apie valandą laiko, atstovai domėjosi mano ankstesniu darbu jų kompanijoje, rekomendacijomis. Manau, tai ir buvo faktoriai, kodėl jie pasirinko mane. Pokalbio metu sužinojau, kad jie ieško praktikanto ne 6 mėnesiems, bet vieneriems metams. Ir tada šovė mintis ,,o kodėl gi ne’’. Po pokalbio iškart paskambinau į univeristetą ir pasakiau, jog imu metų pertrauką ir grįžtu į ,,Rolls-Royce“, ‒ pasakoja Ieva.

Ankstesni Ievos darbai – tarp pavyzdinių

Pirmą darbo dieną Ieva buvo pakviesta į įprastą turą susipažinti su visu automobilių gamybos procesu. ,,Odos, medžio, dažų skyriuose yra sudėti pavyzdžiai, kad užsukę klientai, žiniasklaidos atstovai ir kiti svečiai, galėtų pamatyti, kiekvieno gamybos proceso rezultatus – paruoštas detales. Lankėmės ir medžio skyriuje. Gidas įdomiai pasakojo apie sudėtingą bei ilgą medžio dažymo procesą, rodė pavyzdžius. Paėmusi į rankas vieną iš pavyzdinių baigtinių medžio detalių, trumpam netekau žado – antroje pusėje ji buvo pažymėta mano darbiniais inicialais’’, - pirmąją dieną darbe atsimena Ieva.

Ateitį sieja su Lietuva

Viešųjų ryšių projektai, darbas komandoje, bendravimas su ,,Rolls Royce Motor Cars’’ padalinių atstovais visame pasaulyje – šiandien Ievos kasdienybė. Nuolatinės tobulėjimo galimybės darbe gabią merginą užlaikė ilgesniam, nei buvo planuota praktika, laikotarpiui – Ieva savo pareigose dirbs iki vasaros pabaigos, tuomet grįš į studijas ir po jų, kitąmet, vėl tikisi sugrįžti į legendomis apipintų automobilių kompaniją, kurioje ji jau yra laukiama

,,Užsispyrimas, kantrybė, tikslo žinijomas, kartais net savitaiga man padėjo pasiekti tiek, kiek pasiekiau šiandien. Džiaugiuosi save atradusi svetur, tačiau jaučiu, kad mano karjeroje Anglija ‒ tik tarpinė stotelė. Lietuva visad liks mano namais, tad galbūt vieną dieną savo žiniomis bei patirtimi galėsiu pasidalinti ir savo namuose, pavyzdžiui ,,Rolls-Royce’’ atstovybėje Vilniuje“, ‒ šypsosi Ieva Brazinskaitė.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai