Gruodžio 2, 2014
Jogos mokytoja Olya gyvenimą vis verčia aukšyn kojom
Barbora Grigaliūnaitė 2
Joga Olya domisi nuo pat vaikystės. © Asmeninio archyvo nuotr.

Prieš penkerius metus Olga Generalova, save vadinanti Olya, į Londoną atvyko ne pinigų užsidirbti ar sekdama paskui mylimąjį. Kadaise buvusi viena iš pirmųjų barmenių Lietuvoje, dirbusi profesionaliu modeliu Milane, baigusi teatro režisūros studijas ir vaidinusi kine, Olya nusprendė tiesiog dar kartą viską pradėti iš naujo. Londone ji jau spėjo gauti prichologijos diplomą ir tapti profesionale jogos trenere.

„Iš pirmo žvilgsnio mano biografija gali atrodyti chaotiska. Kai žiūriu atgal į savo nuotykius, labai dažnai ir pati iš savęs pasijuokiu,” – šypteli Olya.

Varomoji galia, kuri neleidžia moteriai nustoti ieškoti savę ir judėti pirmyn, Olyai yra siekis gyvenime patirti kuo daugiau.

Asmeninio archyvo nuotr. Asmeninio archyvo nuotr.

„Visada jutau stiprų norą gyventi, smalsumą, susižavėjimą, meilę viskam aplinkui, kurią norisi kažkaip išreikšti, dalintis su aplinkiniais, kurti, svajoti!” – aistringai kalba jogė.

Būtent šis noras merginą paskatino tapti jogos mokytoja. Jau kuris laikas Olga jogą dėsto privačiai bei rytų Londono Bethnal Green rajone esančioje Yoga Palace studijoje.

„Joga ir meditacija domėjausi nuo mažens. Pamenu, vaikystėje namų bibliotekėlėje radau knygutę su nuotraukomis, kuriose buvo pavaizduotos jogos asanos, ir tiesiog negalėjau atplėšti akių,” – pasakoja mokytoja,  paauglystę praleidusi su knygomis apie Rytų filosofiją ir meditaciją. „Praktikuoti jogą yra didelis ir kruopštus darbas, reikalaujantis daug disciplinos, atsidavimo, susikaupimo ir laiko,” – aiškina ji.

Vos nuėjusi į pirmąją jogos pamoką Londone, Olya suprato, kad tai – naujo jos gyvenimo etapo pradžia. Į praktiką, kaip ir į viską gyvenime, mergina puolė stačia galva – praktikuodavo po 3-5 valandas per dieną, šešias dienas per savaitę.

„Pakeičiau dietą, meditavau, dariau asanas ir kvėpavimo pratimus,” – pasakoja Olya. „Viskam ateina savas laikas. Nepasakyčiau, kad joga buvo nuostabiausia, kas man nutiko gyvenime. Pats gyvenimas buvo nuostabiausias dalykas, kuris man nutiko. O joga buvo tik natūralus tęsinys to, kas buvo įvykę iki tol. Mama visąlaik sakydavo, kad reikia įsiklausyti į save ir eiti ten, kur veda intuicija. Taip ir darau.”

Asmeninio archyvo nuotr. Asmeninio archyvo nuotr.

Joga Olyai nėra vienas kažkuris dalykas – sportas, gyvenimo būdas ar hobis. „Kai kažkam jauti potraukį, tai natūraliai užima vis daugiau vietos gyvenime. Tai tampa gyvenimo būdu. O jei pasiseka, ir darbu,” – aiškina jogė. „Jaučiuosi tikrai palaiminta, kad man gyvenime taip viskas susidėliojo. Pradžioje, viskas atrodė lyg stebuklas, vėliau tapo sistemingu ir sąmoningu judėjimu pirmyn, negailint nei jėgų, nei sunkaus darbo.”

Mergina pasakoja, kad kol nepradėjo praktikuoti jogos, gyveno „lengva ranka”, todėl pirmas iššūkis buvo apsistoti ties vienu tikslu, o ypač – išbūti su savimi tokiu, koks iš tikrųjų esi.

„Iš pradžių buvo sunku susikoncentruoti ir nebėgti nuo savęs, gilinantis į kitus darbus, šalis ar lankant draugus,” – pasakoja jogos mokytoja.

„Supratau, kad kai tikrai ilgai dirbi prie vieno darbo, sekasi toli gražu ne visą laiką. Iki šiol maniau esanti laimės kūdikis, todėl buvo sunku susitaikyti, kad vis dėlto darau daug klaidų. Kai ne viskas iš karto išeina, kartais norisi verkti, viską mesti, kaltinti save ir kitus. Tuomet atsisėdi ir pagalvoji: „Ar norėtum gyvenime veikti ką nors kitą? Ir viskas kaip mat sustoja į savo vietas. Supranti, kad esi būtent ten, kur ir nori būti. Nusibrauki ašaras ir dirbi toliau.Taip būna, tada kai atrandi, kas iš tikro tau skirta.”

Artimiausiuose jogos mokytojos planuose – kelionė į Indiją toliau gilinant teorinias žinias apie ajurvedą, naturalią mediciną, tobulinti Ashtanga vinyasa jogos techniką. Kelionės metu Olya planuoja susidaryti paskaitų ir seminarų planą, kuriais su savo mokiniais pasidalins grįžusi atgal į Londoną.

Neužmiršta Olaya ir Lietuvos. Ten ji labiausiai vertina gamtą, todėl turi dar neišpidytą svajonę –  kažkur tarp miškų bei ežerų vieną dieną įkurti jogos ir meditacijos centrą.

 „Gyvenime svarbu neskubėti vertinti pagal gaires „gerai/blogai”, teisti, smerkti – tai niekam naudos neatneša. Kiekvienas žmogus turi vidinį šviesulį, sielą, Dievą, kaip kas vadina, ir jei išmoksti su tuo kažkuo susigyventi ir susidraugauti, visas gyvenimas su savo laimėm ir bėdom nušvinta kaip kokia vaivorykštė.”

Olya teatre (asmeninio archyvo nuotr.). Olya teatre (asmeninio archyvo nuotr.).
Raktažodžiai: Barbora GrigaliūnaitėJoga

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai