Gruodžio 22, 2014
Jau ieškantiems, ką veikti Londone vasarą: atlikite nepamirštamą praktiką
Ieva Blažauskaitė
Anastasija Rogozianskaja praėjusią vasarą praleido praktikuodamasi Londono teisės įmonėje, © Asmeninio archyvo nuotr.

Paskutinių metų studentams   vasara dažniausiai asocijuojasi su darbo praktikos paieškomis, kurios dažnai jaunuoliams gali tapti tikru galvos skausmu. „LT Big Brother“ savanoriškos mentorystės programa sukurta Lietuvos studentams, studijuojantiems Lietuvoje bei užsienyje padėti pereiti sunkius pirmuosius žingsnius karjeros link. Viena iš projekto dalyvių Anastasija Rogozianskaja dalinasi patirtimi dalyvaujant projekte bei sėkme, atliekant pavydėtiną teisininkės praktiką Londone.

- Kas tave sužavėjo labiausiai studijuojant Škotijos Dandi universitete?                                      

Labiausiai sužavėjo, tai jog studijų programa yra nauja bei nuolat adaptuojama prie besikeičiančių Jungtinės Karalystės ir pasaulio įvykių. Pavyzdžiui, politikams prabilus apie šalies išstojimą iš Europos Sąjungos, teisės studentams tenka detaliai nagrinėti tokio sprendimo teisinius aspektus. Taip pat man yra labai smalsu stebėti, kaip vienoje šalyje „sugyvena“ keletas teisinių sistemų. Mano studijų programa yra unikali dar ir tuo, kad baigusi studijas, įgysiu ir Škotijos, ir Jungtinės Karalystės bakalauro laipsnį.

- Kaip tapai „LT Big Brother“ dalyve?                                                 

Dar pernai metais naujienų portaluose ir socialiniuose tinkluose skaičiau nemažai projekto dalyvių istorijų, tad pradėjau aktyviai sekti naujienas ir prasidėjus naujam „LT Big Brother“ sezonui nusiunčiau savo paraišką ir tapau projekto dalyve. Mano mentore tapo Laura Budrytė, „LA-SER Group“ kompanijos teisininkė, kuri taip pat buvo ir mano praktikos vadovė tos pačios kompanijos Londono biure.

- Papasakok, kaip tau pavyko gauti pirmąją praktiką?

Internete pamačiau skelbimą, nusiunčiau savo gyvenimo aprašymą ir motyvacinį laišką. Neilgai trukus sulaukiau kvietimo atvykti į pokalbį. Žinant, kokia didelė konkurencija tarp kandidatų Londone, nesitikėjau, kad taip greitai sulauksiu kvietimo į pokalbį. Manęs laukė net du interviu etapai į apmokamos praktikos vietą. Pirmajame turėjau pokalbį su projektų vadove, o per antrąjį reikėjo atlikti praktinę užduotį, per kurią turėjau siūlyti stipriai argumentuotas dokumento pataisas. Tokia praktinė užduotis man buvo be galo neįprasta, bet itin įdomi patirtis. Tikriausiai didelis entuziazmas ir lėmė, jog buvau sėkmingai atrinkta ir gavau praktikos vietą.

Merginą praktikai rinktis Londoną paskatino čia dirbanti jos mentorė Laura Budrytė (Asmeninio archyvo nuotr.). Merginą praktikai rinktis Londoną paskatino čia dirbanti jos mentorė Laura Budrytė (Asmeninio archyvo nuotr.).

- Ne paslaptis, kad Londone yra didžiulė konkurencija net ir į neapmokamas darbo praktikas, o ir ne kiekvienas studentas gali pasigirti tokia patirtimi, kaip tavo. Ar kilo sunkumų atliekant praktikoje paskirtas užduotis?

Esu labai laiminga gavusi praktiką, kuri be abejo neapsiėjo be gausybės iššūkių. Žinoma, esu dėkinga savo vadovei už pasitikėjimą. Ji mane įtraukė į sudėtingus projektus, kurie reikalavo ne vienerių metų teisinės patirties. Padėjau Laurai įvairių kontraktų peržiūrose ir kaip pačią svarbiausią savo užduotį turiu paminėti dalyvavimą tarptautinio masto įmonių įsigijimo ir susijungimo (angl. Mergers and Acquisitions) sandorio pirminėje stadijoje. Kiekvienas žingsnis turėjo būti labai gerai apgalvotas, atsižvelgiant į komercinius faktorius kliento interesams pateisinti. Kiekviena diena įmonėje buvo vis kitokia ir pamačiau daug skirtingų aspektų iš verslo ir teisinės pusės, kurių, deja, universitetuose neišmoksi ir knygose neperskaitysi. Taip pat dalyvavau naujų darbuotojų samdymo procese - nuo pačio darbo pasiūlymo iki kontrakto paruošimo, kas buvo labai naudinga patirtis.

-    Ar gali teigti, jog “Big Brother” projektas tikrai gali padėti atrasti savo karjeros kryptį?                                                                                                                                                

Tikrai taip. Vien bendravimas su savo srities profesionalais, jų sėkmės istorijos, darbo patirtis užkrečia entuziazmu ir motyvuoja judėti į priekį ir siekti užsibrėžto tikslo - juk nieko nėra neįmanomo. Mano didžoji sesė Laura Budrytė yra puikus to pavyzdys. Kadangi teisė yra labai plati sfera karjeros atžvilgiu, mentorės patarimai man tapo kelrodžiu renkantis savo karjeros sritį. Esu labai dėkinga Laurai už pasitikėjimą bei galimybę pamatyti teisininkės darbo kasdienybę bei ypatumus. Savo aukštai iškeltais lūkesčiais Laura mane paskatino nesustoti, tobulėti ir dar aukščiau kelti savo siekių kartelę. „LT Big Brother“ projektas yra vienas didelis įkvėpimo šaltinis, kuriame gali sutikti ne tik teisės ar finansų sričių profesionalus, bet ir kitų sferų, tokių kaip marketingo, technologijų ar inžinerijos profesijų atstovus. Joks kitas žmogus negalėtų suteikti tiek daug naudingų patarimų, kaip gali tos pačios srities profesionalas. Todėl vienareikšmiškai galiu teigti, kad „LT Big Brother“ projektas yra puiki galimybė jaunam žmogui atrasti savo karjeros kelio startą.

Baigusi bakalaurą Anastasija tęs mokslus Jungtinėje Karalystėje ir ilgainiui pradės studijas, teisininkės kvalifikacijai (angl. LPC) įgauti. „Per tą laiką nesustosiu atlikinėti kuo daugiau praktikos ir galiausiai viliuosi tikslingai pasirinkti karjeros kelią teisės sferoje. To paties palinkėčiau kiekvienam jaunam žmogui - nesustoti mokytis, keltis kvalifikaciją, ieškoti praktikos galimybių ir nuolatos siekti tikslo, nes sėkmė lydi tik tuos, kas įdeda daug noro, pastangų ir nuolatinio darbo,“ - savo entuziazmu dalinasi Anastasija.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai