Liepos 17, 2017
Nepakartojamas: Rogeris Federeris 8-ą kartą tapo Vimbldono čempionu
Rogeris Federeris. © Foto: Wikipedia.

Rogeris Federeris pasiekė Vimbldono rekordą ir aštuntą kartą karjeroje tapo šio turnyro čempionu. Jis finale 6:3, 6:1, 6:4 nugalėjo šeštą pasaulio raketę Mariną Čiličių. Pirmą kartą turnyro finale žaidęs kroatas patyrė kojos traumą ir nebegalėjo lygiaverčiai kovoti su jau 19-ą kartą „Didžiojo kirčio“ turnyro čempionu tapusiu legendiniu Šveicarijos tenisininku.

Sausakimšas centrinis Vimbldono kortas atkaklią kovą išvydo tik pačioje susitikimo pradžioje. Rezultatui esant 3:3, R.Federeris laimėjo šešis geimus iš eilės ir galutinai palaužė savo oponentą. Daugeliui netikėtai M.Čiličius antrame sete atsilikdamas 0:3 išsikvietė mediką. Tenisininku ėmė skaudėti pėdą.

Paskutinį kartą Vimbldono finale žaidėjo pasitraukimas dėl traumos buvo užfiksuotas tik 1911-aisiais metais.

Kroatas šios statistikos neatnaujino. M.Čiličius grįžo į žaidimą ir taupydamas jėgas po kiekvieno sumušto kamuolio iškart bėgdavo prie tinklo. Tačiau tokia taktika irgi trokštamų vaisių nedavė.

M.Čiličius siekė antro „Didžiojo kirčio“ čempiono titulo.

R.Federeris tapo pirmuoju žmogumi „atviroje teniso eroje“, kuris prestižinį Vimbldono turnyrą laimėjo aštuonis kartus. Jis pagerino legendinio Pete‘o Sampraso rekordą, kuris šį turnyrą laimėjo septynis kartus karjeroje.

R.Federeris pakartojo ir dar vieną daugiau nei 40 metų gyvavusį Vimbldono rekordą, kuri 1976-aisiais metais pasiekė legendinis Bjornas Borgas. Šveicaras šio turnyro čempionu tapo nepralaimėjęs nė vieno seto.

35-erių metų Šveicarijos tenisininkas Vimbldono finale žaidė vienuoliktą kartą karjeroje.

Po šios pergalės R.Federeris pasauliniame reitinge pakils į trečią vietą. Pirmoje išliks Andy Murray. Antras ispanas Rafaelis Nadalis.

Vimbldono čempionui atiteko ir įspūdinga piniginė premija – 2,2 milijono svarų.