Kovo 25, 2015
Lietuvos rinka tapytojui per maža
Natalija Voronina
Lietuviai, anot menininko, paveiksluose nori matyti aiškumą, jie nesupranta abstraktaus meno. © Asmeninio archyvo nuotr.

Menininko iš Klaipėdos Artūro Joniko kūrybos neriboja tik viena šalis - jo laukia parodos Prancūzijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Dubajuje. Dar šiemet svetur bus liejamos vyriškio kurtos skulptūros, o iki šiol tik Nidoje buvusį menininkų kupolą  tapytojas ruošiasi perkelti ir į svečias šalis. Londone neseniai asmeninę tapybos parodą atidaręs ir vos spėjantis lankytis menų festivaliuose kūrėjas su „Londoniete” kalbėjosi apie tai, kam kūryba suteikia daugiau dvasinio peno - menininkui, ar auditorijai.

Ar visada buvai linkęs į menus, o galbūt tik laikui bėgant nusprendei imtis teptuko?

Buvau linkęs į menus dar nuo vaikystės, bet kuriam laikui buvau viską primiršęs.

Prieš penkerius metus pradėjau iš naujo tapyti, kurti. Intensyviai lankiau tapybos kursus pas Irmą Lesčinskaitę, kuri yra menų fakulteto dėstytoja – nuostabus žmogus, puiki menininkė. Ji mane išmokė visų pagrindų nuo piešimo iki tapybos.

Po to keliai susikirto su  kitu mokytoju – mano draugu ir kolega Evaldu Šemetulskiu, kuris suteikė man dar didesnį žinių bagažą. As jiems abiems esu labai dėkingas.

Su Evaldu Šemetulksiu esame įgyvendinę projektą „NIDA ART 7 DIENOS”. Ant marių kranto Jacht klube pastatėme kupolą. Jo paskirtis – kviesti menininkus iš įvairių pasaulio kampelių, kurie turėtų galimybę ne tik tapyti paveikslus nuostabioje aplinkoje, bet ir pristatinėti savo darbus Nidoje.

Asmeninio archyvo nuotr. Asmeninio archyvo nuotr.

Asmeninio archyvo nuotr. Asmeninio archyvo nuotr.

Kūryba man – labai svarbi. Ji duoda nuostabių rezultatų ne tik auditorijai, bet, pirmiausia, man individualiai – atsiveria platesnės erdvės paties viduje.

Kokia tematika tapai? Ką perteiki savo kūriniuose?

Abstraktaus meno tema tapau jau trejus metus. Man labai patinka ši tapybos kryptis, įvairių spalvų gamos. Savo kūriniuose į pastelinių spalvų įvairovę dažnai įterpiu ryškias spalvas. Į kiekvieną paveikslą įdedu dalelę savęs su pačiomis geriausiomis emocijomis ir pozityvia energija.

Asmeninio archyvo nuotr. Asmeninio archyvo nuotr.

Asmeninio archyvo nuotr. Asmeninio archyvo nuotr.

Rengi savos kūrybos pristatymus visame pasaulyje. Kuriai šaliai žadi kurti - Lietuvai, ar Anglijai?

Parodos rengiamos gražiausiuose Lietuvos kampeliuose, Londone, netgi Indonezijoje, Bali saloje. Kovo antroje pusėje meno darbų reikalais skrendu į Marbella, Ispanijoj . Gavau pasiūlymų parodas surengti Prancūzijoje, Dubajuje ir Vokietijoje.

Nežinau, kaip visur suspėsiu, tad bandysiu keliauti ten, kur tikslingiausia.

Džiaugiuosi, kad gaunu įvairių pasiūlymų iš skirtingų pasaulio kampelių, ir kad žmonėms patinka mano kūryba.

Šiuo metu ne tik tapau, bet ir bandau įgyvendinti dar vieną kūrybinę idėją – rengiu skulptūrų maketus. Šių išskirtinių kūrinių pagrindas susijęs su gyvūnais. Dar šiais metais bus išlieti pirmi mano kurtų statulų modeliai.

Mano darbus lengviausia rasti „Facebook” paskyroje – ten nurodyta visa aktuali informacija apie parodas bei galima išvysti mano kūrinius. Kuriama ir internetinė galerija „A.J.Miracle of Colours Art Gallery”, kurioje bus galima išvysti ne tik mano, bet ir kitų menininkų kūrybą, tačiau orientuotasi bus labiau į Anglijos rinką.

Su kolega Evaldu bandome susidraugauti su menininkais iš Didžiosios Britanijos, kuriuos ne tik kviesime pas save į kupolą Nidoje, bet turime minčių pastatyti patį kupolą Didžiojoje Britanijoje ir netgi Ispanijoje bei kitose šalyse. Dar neaišku, ar pritars mūsų projektui vietinė valdžia, bet nenuleisime rankų nepabandę.

Asmeninio archyvo nuotr. Asmeninio archyvo nuotr.

Didžiosios Britanijos rinką mini kaip aktualiausią. Kuo ši šalis tau reikšminga? Ar meno atžvilgiu įžvelgi skirtumus tarp tautiečių ir anglų?

Skirtumų tarp anglų ir lietuvių yra: tautiečiai paveiksle nori įžvelgti kažką aiškaus ir realistiško, o britai labiau mėgsta abstraktų meną, kuris ir man pačiam patinka labiausiai. Bet žinoma, būna ir atvirkščiai.

Mano mama ir sesuo Didžiojoje Britanijoje gyvena jau ilgą laiką, aš vis atvažiuodavau pas jas pasisvečiuoti. Pamilau šį kraštą: labai patinka britų kultūra, jų simboliai ir istorija. Teko apvažiuoti begales gražių vietų – iš visur, kur lankiausi, labiausiai atmintyje įstrigo Cambridge ir Bournemuoth miestai. Kadangi pats gyvenau ir užaugau Klaipėdoje šalia jūros – Bournemouth man labai artimas širdžiai.

Savo tėvynės galutinai palikti  nenoriu, tenka daug keliauti, dažnai būnu ir Lietuvoje, tačiau Didžiojoje Britanijoje galimybės realizuoti save kur kas didesnės nei mūsų gimtajame krašte.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai