Kovo 14, 2024
JK svarsto planą mokėti migrantams už savanorišką persikėlimą į Ruandą

Jungtinės Karalystės vyriausybė trečiadienį pareiškė, kad svarsto galimybę prieglobsčio prašytojus, kurių paraiškos atmestos, su savanorišku sutikimu išsiųsti į Ruandą ir, kaip pranešama, už tai sumokėtų jiems iki 3 tūkst. svarų sterlingų (3,5 tūkst. eurų).

Ši schema, kuria išplečiamas galiojančių savanoriško grįžimo susitarimų taikymas, svarstoma tuo metu, kai ministrai vargsta mėgindami pradėti įgyvendinti atskirus prieštaringai vertinamus siūlymus dėl kitų migrantų deportavimo į šią Rytų Afrikos valstybę.

Pirmą kartą planas buvo pristatytas 2022 metais, siekiant atgrasyti dešimtis tūkstančių migrantų, kasmet mažais laiveliais atvykstančių iš žemyninės Europos. Tačiau dėl teisinių ginčų jis įstrigo.

Vyriausybė bando surasti sprendimą, kaip patenkinti JK Aukščiausiojo Teismo sprendimą, kad prieglobsčio prašytojų deportavimas į Kigalį yra neteisėtas pagal tarptautinę teisę, priimdama teisės aktus, kuriais norima teisėjus įtikinti, kad Ruanda yra saugi trečioji šalis.

Be to, ji sudarė naują sutartį su Ruanda.

Tačiau anksčiau šiais metais britų vyriausybė taip pat pasiekė naują susitarimą, pagal kurį Ruanda priims asmenis, kurių prašymai suteikti prieglobstį JK buvo atmesti, pranešė laikraštis „The Times“.

Dokumente teigiama, kad norintiems persikelti į Ruandą bus mokama iki 3 tūkst. svarų sterlingų finansinė parama, kuri bus teikiama pagal galiojančias savanoriško grįžimo schemas.

Integracijos programos

Tai būtų pirmas kartas, kai migrantams būtų mokama už išvykimą iš JK negrįžtant į kilmės šalį, rašė „The Times“.

Šiuo planu siekiama išsiųsti dešimtis tūkstančių migrantų, kurie neturi teisės likti Britanijoje, bet negali būti grąžinti į savo gimtąją šalį.

„Nagrinėjame savanoriško perkėlimo į Ruandą galimybę tiems, kurie neturi teisės čia būti“, – sakoma JK vidaus reikalų ministerijos pranešime.

Jame pažymima, kad per praėjusius metus iš Jungtinės Karalystės pagal savanoriško išvykimo principą išsiųsta 19 tūkst. žmonių, o tokios programos, kaip teigiama, yra svarbi vyriausybės pastangų kovoti su nelegalia migracija dalis.

Tie, kurių prašymai suteikti prieglobstį atmesti, negali legaliai dirbti JK, tačiau jiems bus leista tai daryti Ruandoje ir jie galės penkerius metus gauti papildomą paramą, dėl kurios susitarta 2022-ųjų deportacijos plane.

Tai apima apgyvendinimą ir galimybę dalyvauti integracijos programose, padedančiose jiems mokytis.

Didžiųjų ežerų regione esanti Ruanda, kurioje gyvena apie 13 mln. žmonių, sako esanti viena stabiliausių Afrikos šalių.

Tačiau teisių gynimo grupės kaltina šalies prezidentą Paulį Kagame (Polį Kagamę) valdant baimę skatinančioje atmosferoje, slopinant kritikus ir žodžio laisvę. Šalis sulaukė pagyrų dėl savo modernios infrastruktūros, tačiau nerimą kelia žmogaus teisių padėtis joje.

Pagrindinė JK opozicinė leiboristų partija pareiškė, kad naujausias planas rodo, jog prieštaringai vertinama vyriausybės deportacijos schema neturi jokių šansų pasiteisinti.

BNS inf.

Raktažodžiai: AnglijaNaujienos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai