Rugpjūčio 6, 2017
„Royal Bank of Scotland“ savo ES būstine renkasi Amsterdamą

Didžiosios Britanijos valstybės išgelbėtas bankas „Royal Bank of Scotland“ savo būstinę Europos Sąjungoje (ES) po „Brexit“ nusprendė įkurti Amsterdame.

Bankas pranešė rengiantis specialųjį „Brexit“ planą ir bendradarbiaujantis su Nyderlandų centriniu banku, kad galėtų pasinaudoti Nyderlanduose turima banko licencija.

„Galėsime aptarnauti savo klientus“, – pareiškė banko vadovas Rossas McEwanas (Rosas Makevanas).

Bankui, kurio kontrolinį akcijų paketą (71 proc.) tebevaldo vyriausybė, reikia vadinamųjų ES paso teisių, kad jo investicinės bankininkystės padalinys „NatWest Markets“ ir toliau galėtų veikti Europos bloke.

„NatWest Markets“ įvertino įvairius būdus, kaip būtų galima kuo labiau apriboti verslo trikdžius ir toliau tinkamai aptarnauti klientus, jeigu būtų prarastos ES paso teisės“, – pareiškė bankas.

„Jeigu, atsižvelgiant į dabartinių derybų dėl pasitraukimo iš ES rezultatus, tai bus būtina, „NatWest Markets“ pasirūpins, kad būtų galima pasinaudoti Nyderlanduose banko turima licencija“, – nurodoma banko pranešime.

Kai 2019 metų kovo mėnesį Didžioji Britanija galutinai pasitrauks iš ES, Jungtinėje Karalystėje įsikūrę bankai ir kitos finansų įmonės gali prarasti vadinamąsias paso teises, pagal kurias gali teikti paslaugas visoje ES veikiantiems klientams.

Kiek anksčiau šią savaitę didžiausias Japonijos bankas MUFG, kuris taip pat rengiasi „Brexit“, pareiškė, kad savo Europos verslą, susijusį su vertybiniais popieriais, iš Londono perkels į Amsterdamą arba Paryžių.

Tuo tarpu didžiausias Vokietijos bankas „Deutsche Bank“ bei JAV milžinai „Citigroup“ ir „Morgan Stanley“ pažymėjo, kad darbo vietas ir tam tikras operacijas iš Londono perkels į Frankfurtą.

„Royal Bank of Scotland“ penktadienį taip pat pranešė, kad jo grynasis pelnas, kurį užtikrino išlaidų mažinimas, antrąjį ketvirtį sudarė 680 mln. svarų (756 mln. eurų). Tuo pat laikotarpiu pernai bankas buvo patyręs 1,077 mlrd. svarų grynuosius nuostolius, kuriuos nemaža dalimi lėmė milžiniškos teisinės išlaidos.

BNS inf.

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai