Kovo 23, 2011
Mažos taršos zona: Londone tikimasi švaresnio oro
LONDONIETĖ,
© Keven Law/Flickr
Autobusiukų, mikriukų, sunkvežimių, kamazų vairuotojai ar šeimos, atostogauti važiuojančios nameliais ant ratų, turėtų sukrusti: Londono valdžia užsimojo švarinti sostinės orą ir ragina vairuotojus pasitikrinti, ar jų transporto priemonės atitinka naujus mažos taršos zonos standartus. 
 
Transport for London (TfL) primena vairuotojams, kurių automobiliai įregistruoti už Jungtinės Karalystės ribų, kad nuo 2012-ųjų sausio 3 dienos Londono mažos taršos zonoje (Low Emission Zone: LEZ) įsigalios svarbūs pakeitimai. Mažos taršos zona turės įtakos daugeliui specializuotų transporto priemonių su dyzeliniais varikliais, pavyzdžiui, automobilių furgonams, motoriniams automobiliniams nameliams ir lengvosioms visureigėms transporto priemonėms, net jei jos naudojamos asmeniniams tikslams. Visų transporto priemonių, kurioms taikomas standartas, sąrašą rasite interneto svetainėje (www.tfl.gov.uk/lezlondon)
Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, visos susijusios transporto priemonės turi būti įregistruotos TfL, kad būtų galima matyti, jog jos atitinka naujus standartus kitaip gali tekti mokėti baudą.  
 
Kad sunkiasvoris krovininis transportas, autobusai ir tarpmiestiniai autobusai galėtų važinėti Londone be papildomo mokesčio, jie turės atitikti Euro IV kietųjų dalelių (particulate matter: PM) emisijų standartą. Kad didesni furgonai ir mikroautobusai galėtų važinėti Londone be papildomo mokesčio, jie privalės atitikti Euro 3 PM emisijų standartą. 
 
Šių transporto priemonių savininkai, kurie neatitiks reikalaujamų emisijų standartų arba, kurie neužsiregistruos TfL iki 2012 m. sausio 3 d. ir vairuos Didžiajame Londone, turės mokėti £100 - £200 svarų sterlingų mokestį per dieną arba rizikuos gauti £500 - £1,000 svarų sterlingų baudą.

Londono valdžios užsakyto tyrimo metu nustatyta, kad tarša sukelia 4 267 išankstinių mirčių per metus Londone, o didžiausias pavojus kyla silpnesniems, vaikams, senesniems žmonėms ir sveikatos problemų turintiems asmenims. TfL apskaičiavo, kad 2012-aisiais planuojami zonos pakeitimai dvigubai sumažins kietųjų dalelių (PM10) emisiją Londone -  kelių transporto tarša yra didžiausias PM10 šaltinis.  „Tarša Londone yra viena iš rimčiausių sveikatai pavojų keliančių problemų, turinčių įtakos gyvenimo kokybei. Tais metais, kai Londone vyks Olimpinės ir paraolimpinės žaidynės, šie pokyčiai bus įgyvendinami kaip daugybė kitų siekiant pagerinti gyvenimo kokybę Londone. Iš anksto įspėjame vairuotojus, kad visi galėtų išvengti mokesčių ar baudų“, - teigia Nick Fairholme, „Road User Charging and Traffic Enforcement" laikinasis direktorius. 
 
Susijusių transporto priemonių savininkams ir vairuotojams pateikiami keli variantai, kaip įvykdyti ir laikytis reikalavimų: filtro įtaisymas transporto priemonėje, kad tarša sumažėtų, naujesnės transporto priemonės įsigijimas, transporto priemonių parko pertvarkymas, kad LEZ važinėtų tik reikalaujamus emisijų standartus atitinkančios transporto priemonės, kasdienio mokesčio mokėjimas.

Trumpai 
 
  • Mažos taršos zona apima didžiąją dalį Didžiojo Londono ir visus kelius Didžiajame Londone, įskaitant dalį M1 ir M4 greitkelių. Tačiau M25 nepriklauso šiai zonai (net ten, kur jis kerta Didžiojo Londono ribas).  
  • Automobiliams, motociklams ir furgonams, kurių svoris 1,205 tonų be krovinio, šis LEZ standartas netaikomas. Savininkai gali savo transporto priemonės dokumentuose patikrinti atitinkamą informaciją.  
  • Savininkai ir vairuotajai išsamesnės informacijos ar registracijos formas gali gauti specialiai tam skirtoje interneto svetainėje (www.tfl.gov.uk/lezlondon) arba paskambinę telefonu nr. +44 207 310 8998.  
  • Nuo 2012 m. sausio 3 d. sunkiasvoris krovininis transportas, kurio bendras svoris viršija 3,5 tonų ir autobusai bei tarpmiestiniai autobusai su daugiau nei 8 keleivių vietomis, kurių bendras svoris yra virš 5 tonų, turės atitikti Euro IV PM standartą, kad galėtų važinėti po LEZ be papildomo mokesčio.   
  • Nuo 2012 m. sausio 3 d. didesni furgonai, mikroautobusai ir kitos specializuotos transporto priemonės turės atitikti Euro 3 PM emisijų standartus, kad galėtų važinėti po LEZ be papildomo mokesčio. Tai bus taikoma šioms transporto priemonėms: mikroautobusams – su daugiau nei 8 keleivių vietomis bei vairuotojo vieta, kurių bendrasis svoris (Gross Vehicle Weight: GVW) iki 5 tonų;  didesniems furgonams ir specializuotoms transporto priemonėms, pavyzdžiui, automobiliniams nameliams ‒ nuo 1,205 tonų be krovinio iki 3,5 tonų bendrojo svorio, motoriniams automobilių furgonams, kurių bendras svoris nuo 2,5 tonų iki 3,5 tonų.      
  • LEZ yra pagrindinė priemonė, padėsianti Londonui atitikti Europos oro kokybės direktyvas kietosioms dalelėms ir azoto oksidams. Kelių transportas yra pagrindinis šio tipo oro taršos šaltinis Londone.  
  • Registracijos formos ir reikalaujami papildomi dokumentai gali būti pateikti TfL paštu arba elektroniniu paštu. Kai TfL tarnyba gaus registracijos formą, ji vairuotojui išsiųs raštišką patvirtinimą (laišką arba el. laišką) apie tai, ar registracija sėkmingai atlikta.  
  • Zonoje važinėjančios transporto priemonės, dar negavusios raštiško patvirtinimo apie sėkmingą registraciją, turės mokėti kasdienį mokestį arba rizikuos gauti baudą.   
  • Vairuotojai gali įtaisyti savo transporto priemonėse filtrus, kurie sumažintų jų išskiriamą PM taršos kiekį. TfL pripažįsta Europos šalyse įmontuotus filtrus. 
  • Vairuotojai turėtų pateikti informaciją ir bet kokios transporto priemonės pakeitimo įrodymus tuo metu, kai registruojasi TfL.  
  • Nesumokėtos baudos, išrašytos ne JK registruotoms transporto priemonėms, bus išieškomos per atitinkamas Europos skolų išieškojimo agentūras.


Raktažodžiai: automobiliaitaršaTfL

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai