Vasario 5, 2015
Naturalūs būdai padėti sergančiam vaikui
Barbora Grigaliūnaitė
Mažojo ligą įveikti galima ir natūraliais būdais. © Flickr nuotr.

Kūdikio peršalimas tėvams gali sukelti daug nerimo bei rūpesčių. Vien tik pirmaisiais gyvenimo metais k0dikiai gali sirgti aštuonis ir daugiau kartų. Egzistuoja šimtai įvairiausių peršalimo virusų, kuriems mažieji dar neturi imuniteto. Peršalimo ligų sezonas” dažniausiai trunka nuo spalio iki kovo mėnesio.

Nors ir sunku matyti savo vaiką, kenčiantį nuo peršalimo simptomų nebūtina iškarto griebtis paracetamolio ar ibuprofeno. „Londonietės" siūlomi natūralūs ir saugūs būdai padės palengvinti vaiko kovą su virusu.

Poilsis

Flickr nuotr. Flickr nuotr.

Kovai su virusu organizmas skiria daug energijos. Pasirūpinkite, kad ligos metu vaikas kuo daugiau ilsėtųsi. Tai nebūtinai turi būti griežtas lovos rėžimas. Galima patogiai įsitaisyti ant sofos ir žiūrėti mėgstamus animacinius filmus ar virtuvėje piešti su kreidelėmis. Svarbiausia, kad vaikas fiziškai pailsėtų bei jaustųsi ramus.

Garų terapija

Flickr nuotr. Flickr nuotr.

Puiku, jeigu turite specialų garintuvą, tačiau tiks ir pasėdėjimas karštų garų pilname vonios kambaryje. Į vandenį taip pat galite įlašinti pora lašų mentolio ar kito kvėpavimą lengvinančio eterinio aliejaus. Šilti garai atpalaiduoja kvėpavimo takų gleivinę, todėl gydytojai šią procedūrą rekomenduoja atlikti prieš vaikui valgant ar ruošiantis eiti miegoti.

Pagalvė

Flickr nuotr. Flickr nuotr.

Toks paprastas dalykas, o gali padaryti didžiulę įtaką geresniam vaiko poilsiui. Miegant galvą pakėlus šiek tiek auščiau, neužsikemša kvėpavimo takai. Deja, kūdikiams iki vienerių metų šis būdas netinka, nes padidina uždūsimo tikimybę.

Jūros druska

Flickr nuotr. Flickr nuotr.

Tai natūralus antiseptikas, kuris slopina uždegimą, naikina bakterijas, dezinfekuoja gleivinę. Dauguma mažylių nosį pūsti išmoksta tik apie trečius gyvenimo metus. Tiesa, jūros druskos tirpalas nėra rekomenduojamas vaikams iki dvejų metų.

Medus

Flickr nuotr. Flickr nuotr.

Tai išties ypatingas produktas, pasižymintis ne tik antibakterinėmis, bet ir imunitetą stiprinančiomis savybėmis. Natūralus medus veikia taip pat, o gal net geriau nei dauguma sintetinių vaistų nuo kosulio. Tolygiai padengdamas gleivinę, medus ramina, padeda efektyviai numalšinti kosulį. Vaikas medų saugiai gali pradėti vartoti jau po pirmojo gimtadienio.

Eterinių aliejų balzamai

Flickr nuotr. Flickr nuotr.

Vaiko krūtinę, kaklą ir nugarą įtrinkite specialiu, vaikams skirtu eukalipto, mentolio ar kitų eterinių aliejų balzamu. Tai padeda kvėpavimui ir turi antibakterinių sąvybių. Natūralūs balzamai padeda vaikui ramiau miegoti.

Skysčiai

Flickr nuotr. Flickr nuotr.

Norint kuo greičiau pasveikti nepaprastai svarbu vartoti kuo daugiau įvairių skysčių. Tai padės vaikui išvengti dehidratacijos, taip pat suskystins dėl ligos kvėpavimo takuose susikaupusias gleives. Geriausia gerti vandenį, tačiau jei vaikas jo nemėgta, sultys, arbatos, netgi naminis vištienos sultinys puikiai tiks. Svarbu įsidėmėti, kad kūdikiai iki 6 mėn. turi gauti kuo daugiau motinos pieno arba mišinėlio. Papildomi skysčiai jiems nereikalingi, o didelis kiekis vandens gali net pakenkti.

Raktažodžiai: Barbora GrigaliūnaitėVaikaiLigos

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai