Lapkričio 13, 2007
Kas iš tikrųjų yra 'posh'
LUKAS MACIJAUSKAS, 1

Kad ir kaip kai kurie lietuviai, estai, latviai, rusai, lenkai ar kitos mums artimos tautos stengtųsi gyventi prabangiai, niekas taip nemoka būti 'Posh' kaip britai. Pasivaikščiojus po Hampstead, Kensington, Chelsea, Mayfair, Belgravia, Knightsbridge rajonus sunku pamatyti D&G etiketę ar spindinčius papuošalus. Tačiau viskas dvelkia prabanga: santūrios moterų suknelės, spalvotos ir mums juoką keliančios vyrų laisvalaikiu dėvimos kelnės, kava ir laikraščiai sekmadieniais, šviežio pieno buteliukai išrikiuoti prie gyventojų durų.
 
Vienas brangiausių pasaulyje sportas – Polo – taip pat aristokratų britų privilegija. Cartier Tarptautinės Polo varžybos (Cartier International Polo) - žaviausias ir itin prestižinis renginys britų visuomenėje. Garsiausi pasaulio žmonės liepos pabaigoje susirenka į gėlėmis išdabintą Cartier palapinę, elegantiškai gurkšnoja Cuvée šampaną ir mėgaujasi garsių kulinarų priešpiečiais.

James Bond mergina, britų aktorė Miss Rosamund Pike.  Foto: Tim Griffiths ir Hugo Burnand.

Įžengusieji į prestižinio Polo Klubo 14 000 akrų valdas pietryčių Anglijoje, Vindzore patenka į kitą pasaulį, kurio vartai atveriami ne kiekvienam mirtingajam. Modelio Katy Price balta karieta, pūsta, rožinė princesės suknelė ir karūna čia niekam nedaro įspūdžio: gražuolei mandagiai pasiūlyta masyvias krūtis demonstruoti kitur. Bet ne polo laukuose.   

Akys vos aprėpia klubą, kuris apibūdinamas kaip "senovinis miškas, kur Edvardas Nuodėmklausys (Edward the Confessor) medžiojo laukinį šerną ir kur karalius Charles II-asis nutiesė žolės kilimą". Šis parkas toks svarbus polo pasaulyje kaip Wimbledon‘as teniso. Būtent jame įsikūręs Polo Klubas, kurio galva Charles Stisted dažnai mėgsta pabrėžti, jog čia niekuomet nerengtų vyno ragavimo šventės ir jog prie klubo vartelių išsirikiavusių Ferrari automobilių tiek pat, kiek ir Mini. Nors jo posakis „sportas – pirmiausia, mada – paskui“ cituojamas spaudoje, nuotraukomis iš varžybų labiau mirga madingiausių žurnalų puslapiai, bet ne sporto skyreliai. Juk kas nenori išvysti, kuo pasipuošusios pasaulio garsenybės valgo priešpiečius? Polo laukai brangūs ne tik atvykėliams, žaidėjams, bet ir prabangos prekių kompanijoms, kurios neabejoja, jog būtent čia jų firmos ženklą pastebės potencialūs pirkėjai. Tad prancūzų juvelyrikos ir laikrodžių gamintojas Cartier paklojo labai apvalią sumą, kad pavadinimas aristokratams badytų akis. 

Nereikia būti milijonieriumi ir turėti ponį, kad galėtumei mėgautis polo. Bent jau taip tikina dabar kaip grybai po lietaus pradėję dygti paprastesnių ir pigesnių polo klubų įkūrėjai. Kaip ir golfas Jungtinėje Karalystėje, polo vis dažniau tampa laisvalaikio praleidimu ir tiems, kuriems kramsnoti sumuštinį tarptautinėse Cartier Polo varžybose už 354 svarų atrodo per brangu. Vis dėlto nepigūs ir vadinamieji 'budget polo' klubai. Kaip pavyzdžiui Fifield Berkšyre, kurio įkūrėjas žymaus modelio Jodie Kidd brolis Tony Bennet, pavertęs griūvančią daržinę vienu sėkmingiausiu šalyje polo klubu. Narystė vasarai čia kainuoja apie £1,850. O kur dar apranga, įrankiai ir laikas... Vis pigiau nei prestižiniuose klubuose, kur už sezoną tenka pakloti apie £100,000.   
 
Ne vienam polo klubui būtų lemta bankrutuoti prieš gerus penkerius metus. Tik ne dabar. 2000-aisiais šalyje veikė 40 klubai, 2006-aisiais jau 60. Dar kelios dešimtys netrukus atvers duris. Daugėja ir žaidėjų, kuriems atrodo įdomu gainioti kamuolį, pasikinkius ristūną - polo ponį, kuris taip vadinamas tik iš tradicijos, nors arklio ūgis žaidime nėra ribojamas. Šiek tiek verslo sumetimais, šiek tiek dėl aistros sportui T.Bennet tikina investavęs porą milijonų svarų į naują verslą. Juk sako, kad tai užburiantis žaidimas. Pradėjus žaisti polo pramogos pabaigą gali reikšti tik du dalykai: mirtis arba bankrotas.

Raktažodžiai: PoloCartierPoshStilius

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta