Rugpjūčio 6, 2015
Svajonių medaus mėnuo Havajuose (foto dienoraštis)
Kristina Stamp 1
„Su vyru galėsim anūkams pasakoti, kad vestuvių rytą, su lazdom rankose, žygiavom per lietaus nuplautas, krioklių užtvertas ir vandenyo nuglostytas uolas." © Autorės nuotr.

Šiltas, nuo Ramiojo vandenyno parskriejantis vėjas pasitiko vos išėjus iš Honolulu oro uosto. Dar skrisdama svajojau apie tą akimirką, kai tropinis oras skverbsis į kiekvieną kūno ląstelę, plaikstys plaukus, leisdamas suprasti, kad pagaliau mes – rojuj.  

Daugiau mažiau pailsėję po 27 valandų kelionės ir apsipratę su vietiniu laiku (10 valandų skirtumas tarp Londono ir Honolulu), iš Honolulu iškeliavom į Kaua‘i salą, dar kitaip vietinių vadinamą „Havajų sodu“. Ji garsėja savo nepakartojamo grožio Na Pali (liet. aukštos uolos) pakrante, įsikūrusia šiaurinėje salos pusėje, kur, beje, buvo filmuotas garsusis „Jūros periodo parkas” (angl. Jurassic Park).
Smaragdinės uolos, besidriekiančios apie 27 kilometrys, neaprėpiamas turkio spalvos Ramusis vandenynas tikrai gniaužia kvapą. Grožis tiesiog hipnotizuojantis, dar niekada nemačiau vienoj vietoj tiek daug laimingų, draugiškų ir besišypsančių žmonių. Su vyru galėsim anūkams pasakoti, kad vestuvių rytą, su lazdom rankose, žygiavom per lietaus nuplautas, krioklių užtvertas ir vandenyno nuglostytas uolas.

Be sodriai žalių uolų, šiaurinė pakrantė apdovanota pasakiško grožio paplūdimiais. Mūsų širdžiai mieliausios Haena ir Tunnels pakrantės niekad neišdils iš atminties, ne tik dėl savo tropinio grožio su išdidžiai tolumoje stūksančiu Makenos kalnu, bet ir dėl mūsų išsvajotų havajietiškų vestuvių, vykusių par patį saulėlydį.

Vestuvių rytą mums šypsojosi neįtikėtina sėkmė, nes dieną prieš ir po mūsų havajietiškų vestuvių pylė kaip iš kibiro. Mūsų nepakartojamas vestuvių ministras per ceremoniją papasakojo legendą, kad Makena reiškią dovaną, tad sutuoktuvių ceremonija be lietaus buvo Havajų dovana mums.

Haena pakrantė, Kaua'i (Autorės nuotr.). Haena pakrantė, Kaua'i (Autorės nuotr.).

Kaip ir oro sąlygos skirtingose Kaua‘i salos pusėse, taip pat labai žymiai keičiasi ir socialinis klimatas. Mūsų planas buvo pamatyti kuo daugiau, todėl gyvenamąją vietą keitėme dažnai. Tokiu būdu apkeliavom visą salą. Joje tik vienas pagrindinis greitkelis, besidriekiantis palei, atrodo, ranka pasiekiamą vandenyno pakrantę. Tad vairuotojams žioplinėti nėra kada – kelyje daug siaurų, vienpusio eismo tiltukų.  

Hanalei miestelis, Kaua'i (Autorės nuotr.). Hanalei miestelis, Kaua'i (Autorės nuotr.).

Vakarinėje salos pusėje aplankėme įspūdingo grožio Waimea arba kitaip, Didįjį Ramiojo Vandenyno Tarpeklį. Čia vėl išmokom užmirštą pamoką, kad gamtos nepaskubinsi. Ji tau parodys tai, ką nori ir kada nori parodyti. Mums teko du kartus važiuoti iki viršūnės, kad pagaliau suprastume, jog reikia sėdėti ir laukti, nors ir visą dieną, nes kai prasisklaido rūkas – vaizdai verti kiekvienos pralauktos sekundės. Norint pamatyti visą tarpeklio grožį, tiesiog būtina leistis žemyn. Nors viršūnė tesiekia kiek daugiau nei 1 kilometrą, susikaupęs rūkas užsispyręs sėdi tarpeklyje ir prasisklaido tik kantriesiems.

Waimea tarpeklis, Kaua'i sala (Autorės nuotr.). Waimea tarpeklis, Kaua'i sala (Autorės nuotr.).

Saloje nemažai šniokščiančių krioklių, atogrąžų miškų ir daug daug neregėto grožio, todėl „Mai Tai” kokteilių ar vietinio alaus gurkšnojimą geriausia palikti vakarui, kai,nusiledus saulei, ištiesi pavargusias kojas ant lanai (liet. veranda), o vietoj muzikos gali klausytis įvairiausių negirdėtų ausiai garsų.

35 metrų Wailua krioklys, Kauai sala (Autorės nuotr.). 35 metrų Wailua krioklys, Kauai sala (Autorės nuotr.).

Pasisvečiavę Kaua’i, „peršokom„ į Didžiąją salą, dar vadinamą Hawaii salą. Beje, „šokinėti” (angl. island hopping) tarp salų įmanoma tik oru. Reguliarūs skrydžiai per kelias minutes nuskraidins į norimą salą.

Kažin ar yra žodis, kuris galėtų apibūdinti besikeičiantį ir vis dar besiformuojantį šios salos kraštovaizdį. Jau vos nusileidus, oro uostas padarė neišdildomą įspūdį. Net nesijauti, kad esi oro uoste. Gėlės, saulė, grynas oras, žaluma, žydinčios sutiktuvių girliandos, besišypsantys atvykstančiųjų ir liūdni paliekančiųjų salą veidai.

Visos Havajų salos susiformavusios iš milijoną metų siekiančių ugnikalnių, bet iš žaliosios Kaua‘i salos staiga atsidūrus Hawaii saloje, gali ištikti lengvas šokas, kuris, garantuoju, vėliau peraugs į neįtikėtinų pojūčių ir išgyvenimų kelionę. Ramusis vandenynas dar labiau išgražėja lavos uolienų padengtuose juodo smėlio paplūdimiuose.

Didžioji sala, lavos uolienų parkas (Autorės nuotr.). Didžioji sala, lavos uolienų parkas (Autorės nuotr.).

Viena iš pagrindinių priežasčių, atvedusių mus į Havajus – ugnikalniai, o tiksliau, vienas jauniausių ir aktyviausių ugnikalnių žemėje - Kilauea. Pabuvoję ugnikalnių nacionaliniame parke, niekad nepamiršim to, ką regėjom. Nesistebiu, kad senovės havajiečiai garbino gamtą, o ugnikalniai jiems buvo kaip šventovės. Sutemus akių negalėjau atitraukti nuo hipnotizuojančio ugninio lavos kamuolio, smagiai sau burbuliuojančio kraterio gilumoje.

Kilauea Iki kraterio grindys, Didžioji sala (Autorės nuotr.). Kilauea Iki kraterio grindys, Didžioji sala (Autorės nuotr.).

Kilauea ugnikalnis, Didzioji sala (Autorės nuotr.). Kilauea ugnikalnis, Didzioji sala (Autorės nuotr.).

Kilauea ugnikalnis, Didzioji sala (Autorės nuotr.). Kilauea ugnikalnis, Didzioji sala (Autorės nuotr.).

Neišdildomi įspūdžiai iš kelionės į Mauna Kea ugnikalnį dar ir dabar, po tiek laiko, sudrebina širdį. Tiesiog būtina ten kaip nors nusigauti. Kylant aukštyn virš debesų, abu su vyru vos laikėm džiaugsmo ašaras, o kai pasiekėm snieguotą viršūnę, praradom kalbos dovaną.

Mauna Kea ugnikalnis, Didžioji sala (Autorės nuotr.). Mauna Kea ugnikalnis, Didžioji sala (Autorės nuotr.).

Pakilęs į daugiau nei 4 kilometrų aukštį, prarandi ne tik kalbėjimo dovaną, bet ir svarumo būseną. Keliai linksta, vis trūksta oro... Tirštos saulėlydžio spalvos leido pasijusti tarsi ant pasaulio krašto. Saulei nusileidus, atgavę kvapą, besišildydami rankas karšto šokolado puodeliu, per didžiulius teleskopus dar pasigrožėjom mėnulio krateriais ir Saturno ledo žiedais.

Mauna Kea ugnikalnis, Didžioji sala (Autorės nuotr.). Mauna Kea ugnikalnis, Didžioji sala (Autorės nuotr.).

Mauna Kea ugnikalnis, Didžioji sala (Autorės nuotr.). Mauna Kea ugnikalnis, Didžioji sala (Autorės nuotr.).

Kilauea Iki – paskutnį kartą 1959 metais išsiveržęs ugnikalnis. Nusileidus kiek daugiau negu 2 kilometrus žemyn, pajutom kraterio „grindis”. Jausmas toks lyg nusileistum mėnulyje. Nesakau, kad buvau ten, bet aš maždaug taip įsivaiduoju. Tos „grindys” - kaip vaikų žaidimo aikštelė, paminkštintos. Eini tolyn ir jautiesi toks mažas. O galvoj mintys sukasi‚ o jei sugalvos išsiveržt... Tolumoj matosi „ventiliacijos angos”, pro kurias vis dar tebesiveržia dūmai, matytiprasivėrusi žemė. Neįtikėtina. Pasijauti toks nereikšmingas, sunaikinamas, be jokio įspėjimo.

Po tokių potyrių, kas geriau, jei ne vandenynas, atgaivinantis sielą ir kūną. Tokiems kaip aš, kurie tikrai nemoka valdyti banglentės, gaudyti bangas su „boogie board“ – pats geriausias užsiemimas - krištolinio skaidrumo vandeny. Beje, skaidrus vanduo ypač padeda nuraminti baimes po saule besimėgaujančių ryklių stebėjimo atvirame, ne tokiame skaidriame vandenyne.

Na Pali uolos, Kaua'i (Autorės nuotr.). Na Pali uolos, Kaua'i (Autorės nuotr.).

Waikiki paplūdimys, Honolulu (Autorės nuotr.). Waikiki paplūdimys, Honolulu (Autorės nuotr.).

Įžymusisi Waikiki paplūdimys, Honolulu (Autorės nuotr.). Įžymusisi Waikiki paplūdimys, Honolulu (Autorės nuotr.).

Laukite tęsinio iš jaunavedžių kelionės po garsiąją simylėjelių pamėgstą Mau'i salą bei vandenyno ir saulės glamones Lana'i saloje.

Kitų kelionių aprašymus rasite Kristinos Stamp bloge.

Raktažodžiai: Kristina StampVestuvėsMedaus mėnuokelionėsHavajai

Straipsnio komentarai

  • Sveiki, kur kreipetes del vestuviu ceremonijos organizavimo?ar pati ceremonija praejo sklandziai?
    1. Sandra // Gruodžio 27, 2016 // 20:59
    0
    Cituoti komentarą Siūlau šalinti
  • Sveiki, kur kreipetes del vestuviu ceremonijos organizavimo?ar pati ceremonija praejo sklandziai?
    1. Sandra // Gruodžio 27, 2016 // 20:59
    0
    Cituoti komentarą Siūlau šalinti
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai