Rugpjūčio 14, 2014
Naujų jėgų paieškos už miesto: Stonehenge ir Glastonbury Tor
Simona Arnašiutė
Straipsnio autorė ant Glastonbury Tor kalno.

Vis bėgame, skubame, dirbame, esame pavargę, o karštas oras ir miesto tvankuma atima dar daugiau energijos. Atgaivos ieškome vis tuose pačiuose parkuose ir sausakimšose kavinukėse. O kaip jums pasiūlymas vienai dienai pabėgti iš Londono šurmulio į užmiestį, kur šalia vienas kito glaudžiasi britiški namukai šiaudiniais stogais, o tolumoje plyti žaliuojantys laukai? Šįkart kviečiu ne tik pakvėpuoti grynu anglišku oru (tokio irgi būna!), bet ir aplankyti ypatingas vietas – žymųjį Stonehenge ir Glastonbury Tor kalną – bei ten pasisemti teigiamos energijos ir naujų jėgų.

Kaimo keliukais link pasaulio stebuklo

Kelionėje link Stonehenge užtrukome kiek daugiau nei 2 valandas, tačiau jos tikrai neprailgo. Pirmiausiai pajutome, koks gaivus oras plūsta pro mašinos langus – net ėmė svaigti galva, o akys tiesiog raibo nuo žaliai nuspalvintų lygumų bei jas keičiančių kalvų ir kalvelių. Pro akis taip pat neprasprūdo jaukūs, šiaudiniais stogais dengti britiški nameliai, siauri keliukai, vedantys pro kaimus ir miestelius, bei kaimiška ramuma. Galiu pažadėti, jog išsiruošę į tokią išvyką kartais pasijusite lyg Lietuvoje!

Pagaliau pasiekę šalia Amesbury miestelio esantį Stonehenge ir norintys pamatyti jį iš arti, turėsite nusipirkti bilietus, bet prieš tai truputį apie patį Stonehenge. Šis pasaulio paveldu pripažintas statinys buvo pradėtas statyti apie 3000-2000 metų prieš mūsų erą ir yra vienas seniausių bei, žinoma, garsiausių pasaulyje. Akmenys sveria iki 50 tonų, tad iki šiol lieka mįsle, kaip žmonės savo jėgomis atgabeno šiuos milžinus iš toliau esančių apylinkių. Tokia pat mįslinga ir šio statinio paskirtis. Spėliojama, jog Stonehenge buvo naudojamas dangaus kūnų judėjimui numatyti, tačiau daugiausiai prielaidų sukurta apie šventą šio statinio paskirtį, mat čia buvo deginami žmonių palaikai ir, kaip manoma, atliekamos šventos apeigos.

Ir išties, didžiulis akmenų ratas dar ir šiandien kuria ypatingą aurą. Ne veltui žmonės čia plūsta iš viso pasaulio, kad pamatytų šį ypatingą reginį. Būtent dėl to bilietus internetu turite rezervuoti bent dieną prieš ruošiantis į kelionę. Taip pat turėkite omenyje, jog paskutinis įėjimas leidžiamas 2 valandos prieš uždarymą, o vasaros metu tai yra 20 val. Sumokėję £13.90 (suaugusiems), turėsite galimybę pamatyti Stonehenge iš arti, aplankyti muziejų, išklausyti audio gidą bei pasivaikščioti po didžiulį parką, kuriame rasite ir kitų įdomybių pvz. neolito laikų žmonių gyvenamųjų namukų rekonstrukcijas. Tačiau, žinoma, viskas nublanksta prieš patį Stonehenge, kurį išvydus labai sunku patikėti, jog žmonės jį statė savomis rankomis ir nejučia susimąstai, kokia tai šventa, nepavaldi laikui vieta.

Beieškant žemės širdies

Apžiūrėję garsųjį Stonhenge, patraukėme dar toliau į šalies vakarus, link Somerset apylinkių, kad aplankytume turistams mažiau žinomą, tačiau taip pat ypatingą Glastonbury Tor kalną. Iš toli pamatę šį 158 metrų aukščio galiūną ir suradę vietą mašinai, leidomės į jo viršūnę. Tai pasirodė ne taip paprasta, nes buvo jau sutemę ir ne iš karto radome cementinius laiptus, vedančius į viršukalnę. Dar bekylant pamatėme viršuje pastatytą St Michael bokštą, iš kurio sklido muzikos (atrodo fleitos) garsai. Nors ir buvo gana vėlu, ant kalno vis dar buvo nemažai žmonių: kai kurie tiesiog sėdėjo ir grožėjosi vaizdu, kiti meldėsi ar meditavo. Pats bokštas yra be stogo ir iš ten, kaip ir nuo viso kalno, puikiai matyti daugybė žvaigždžių, o sėdint jo viduje ir stebint dangų, išties pajunti užplūstančią ramybę. Kalno šlaituose susidariusios terasos, o jo papėdėje įsikūręs Glastonbury miestelis, iš kurio sklindančios šviesos naktį sukuria dar ypatingesnę atmosferą, prie kurios prisideda aplink lakstantys triušiai.

Pats Glastonbury Tor apipintas legendomis ir pasakojimais, kurie sklinda jau nuo pat Karaliaus Artūro laikų. Teigiama, jog tai yra išties energetiškai ypatinga vieta – ketvirtoji žėmės čakra, priskiriama širdžiai. Taigi, ši vietovė tam tikra prasme yra laikoma žemės širdimi. Besimelsdami ir bemedituodami žmonės čia gali atverti savo kūno energetinius centrus ir sustiprinti ryšį su motina Žeme bei visata (na, bent taip sakoma), todėl šią dvasiškai ypatingą vietą reikėtų aplankyti visiems, norintiems pasisemti teigiamos energijos bei dvasinių jėgų.

Keliaujant namo galvoje sukosi įvairios mintys. Nors pati gana skeptiškai žiūriu į panašius dalykus, negaliu neigti, kad savijauta buvo išties ypatinga. Na, bent jau grynas oras, žvaigždėtas dangus ir ramybė tikrai suteikė naujų jėgų ir idėjų. Galiausiai, būnant vos kelių valandų atstumu nuo šių legendomis bei mistika apipintų ir visame pasaulyje garsių vietų, tikriausiai būtų nuodėmė jų neaplankyti. Tad gero laiko atrandant Anglijos stebuklus!


Raktažodžiai: VažiuojamLagaminasKelionėsStonehenge

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai