Liepos 28, 2014
Atostogos Barselonoje ispaniškos fiestos ir siestos ritmu
Simona Arnašiūtė
Straipsnio autorė žymiajame Park Güelliš kurio matyti visa Barselona.

Ech, kaip ilgiuosi jūros ošimo, paplūdimio smėlio ir karštos saulės, – galvoje sukosi mintys besėdint Londone ir ieškant pigių skrydžių link saulėtosios Ispanijos. Dar prieš leidžiantis į kelionę žinojau, jog šios atostogos bus kitokios: šįkart nebūsiu paprasta turiste, nes vietinių draugų pagalba galėsiu pasijusti tikra ispane. Tad su plačia šypsena veide bei taip pat gerai nusiteikusia drauge leidausi į savo svajonių atostogas, pamatyti ir pajausti, ką reiškia gyventi siestos ir fiestos ritmu. Barselona mane sutiko ypač šiltai, todėl savo išmoktomis ispaniško gyvenimo pamokėlėmis dalinuosi ir su jumis – tikiuosi pravers jūsų atostogoms šioje pietietiško temperamento šalyje.

 Gyvenimas ispanišku ritmu: fiesta, basta i siesta

Pirmas dalykas, apie kurį turite pagalvoti prieš vykdami į Ispaniją vasaros metu – karštis. Mano viešnagės metu termometrai dienomis rodė vidutiniškai apie 35 laipsnius aukščiau nulio, tačiau dėl ispaniško klimato jausmas buvo toks, lyg karščio būtų dar daugiau. Nenuostabu, jog vietiniai gyventojai pirmiausiai papasakojo apie siestą: po pietų kelioms valandoms čia viskas aprimsta, gyvenimo tempas sulėtėja, o paplūdimiai ištuštėja, mat ispanai papietavę patraukia saldaus pietų miego, nes net jiems ispaniška saulė tuo metu per kaitri.

Dvi draugės lietuvaitės su vietiniais draugais ispanais. Dvi draugės lietuvaitės su vietiniais draugais ispanais.

Kalbant apie maistą, ispanai valgo daug ir nuolatos, o kodėl, suprasite vos tik paragavę jų patiekalų. Šviežios jūros gėrybės, sultingos kvapnios daržovės bei vaisiai, sodraus aromato ir skonio mėsos patiekalai – visą tai rasite Ispanijoje. Patiekalas, kurį tiesiog privalo paragauti kiekvienas –  paella. Galima rinktis su mėsa arba jūros gėrybėmis, bet patarčiau paragauti būtent pastarosios, nes šviežios jūros gėrybės tiesiog tirpsta burnoje. Taip pat labai populiaru valgyti tapas užsigeriant savo mėgstamu (dažniausiai alkoholiniu) gėrimu. Tai užkandžiai su mėsa, jūros gėrybėmis ar bet kuo, ką tik leidžia gaminančiojo fantazija. Tiesiog būtina paragauti tapas su ispanišku omletu!

Turėsite priprasti ne tik prie didelių gardaus maisto porcijų, nesibaigiančio užkandžiavimo, bet ir nuolatinio lengvų alkoholinių gėrimų ragavimo. Ispanai gerti alų ar sangria pradeda jau nuo pietų ar dar anksčiau ir tai tęsia visą dieną. Vakarieniauja jie apie 10 val. vakaro, o vakarienę taip pat lydi gėrimai. Po jos – pats laikas aplankyti barą bei pratęsti vakarą besišnekučiuojant ir gaivinantis šaltais gėrimais. Norintieji iš barų patraukia į naktinius klubus, tačiau tai daro tik apie 2-3 val. nakties, o ispaniška fiesta baigiasi gerokai po saulėtekio.

Tobulas duetas pietums  – paella su jūros gėrybėmis ir sangria. Tobulas duetas pietums – paella su jūros gėrybėmis ir sangria.

Visi keliai turėtų vesti į Barseloną

Barselona – vienas gražiausių ir turistų lankomiausių miestų pasaulyje, kuris yra įsikūręs Ispanijos regione vadinamame Katalonija. Barselonos gyventojai netgi kalba katalonų kalba, kuri šiek tiek skiriasi nuo ispanų. Vietiniai gyventojai sako, jog jiems kalbant greitai, ispanai iš kitų šalies regionų nesupranta jų kalbos, tad turistai čia negali aklai pasikliauti savo ispanų kalbos žiniomis. Taip pat vietiniai gyventojai retai kalba angliškai, nors teigiama, jog Katalonijos gyventojai yra labiausiai išsilavinę ir turtingiausi Ispanijos gyventojai. Ne veltui čia vyksta protestai ir referendumai dėl atsiskyrimo nuo Ispanijos.

Vienas iš Barselonos simbolių - Familia Sagrada (Šv. Šeimynos bažnyčia). Vienas iš Barselonos simbolių - Familia Sagrada (Šv. Šeimynos bažnyčia).

Kalbant apie pačią Barseloną, turistai ne veltui čia plūsta iš viso pasaulio. Neišdildomą įspūdį palieka vienas iš miesto simbolių Familia Sagrada (Šv. Šeimynos bažnyčia), sukurta architekto Antoni Gaudí. Ne mažiau žavi ir kiti jo projektuoti, po visą Barseloną išsibarstę modernistiniai pastatai, tokie kaip Casa Milà, Casa Batlló bei dar daugelis kitų. Labai rekomenduoju aplankyti ir to paties Gaudí kurtą Park Güell – svajingo modernistinio dizaino parką, įkurtą ant kalvos, nuo kurios atsiveria kvapą gniaužianti Barselonos panorama.

Antoni Gaudí šedevrai: Park Güell (viršuje) ir modernistiniai pastatai (apačioje). Antoni Gaudí šedevrai: Park Güell (viršuje) ir modernistiniai pastatai (apačioje).

Dar viena vieta, iš kurios atsiveria nepakartojama miesto panorama, yra Montjuïc kalnas, ant kurio įsikūręsMuseu Nacional d’Art de Catalunya (Nacionalinis Katalonijos meno muziejus), o jo papėdėje išvysite magiškąjį fontaną. Vasaros vakarais šis fontanas spalvotų šviesų, judesio, muzikos ir vandens akrobatikos elementų pagalba virsta tikru stebuklu.

Montjuïc kalnas su Museu Nacional d’Art de Catalunya (Nacionaliniu Katalonijos meno muziejumi). Montjuïc kalnas su Museu Nacional d’Art de Catalunya (Nacionaliniu Katalonijos meno muziejumi).

Galiausiai, nepraleiskite progos aplankyti vienos garsiausių Ispanijos gatvių Las Ramblas, kurioje pilna muzikantų, mimų, kortų būrėjų bei prekiautojų. Taip pat šalia gatvės įsikūręs La Boqueria turgelis, turistus viliojantis skonių, spalvų, kvapų ir pasirinkimo įvairove, bei Palaça Reial – didžiausia miesto aikštė. Tik turėkite omenyje, jog šioje judrioje gatvėje nemažai kišenvagių.

Gėlėse skendinti Palaça Reial aikštė. Gėlėse skendinti Palaça Reial aikštė.

Paskutinis patarimas – nepraleiskite progos pasimėgauti karšta Ispanijos saule, šiltu jūros vandeniu bei puikiais paplūdimiais. Tik pagrindinį Barselonos paplūdimį Barcelonetavietiniai gyventojai linkę aplenkti dėl turistų gausos bei švaros stygiaus.

Karšta saulė, nuostabaus grožio paplūdimiai ir šiltas jūros vanduo – visa tai jūsų laukia Ispanijoje. Karšta saulė, nuostabaus grožio paplūdimiai ir šiltas jūros vanduo – visa tai jūsų laukia Ispanijoje.

Keli praktiniai pastebėjimai:

Ryanair bilietus sumokėjome vos po £ 90 (į abi puses), tačiau skrydžiai buvo ankstyvi ir į/iš už Barselonos esantį oro uostą.

Restoranuose pietų metu galėsite pavalgyti už maždaug 20 eurų, o kokteilių kainos baruose prasideda nuo maždaug 7 eurų.

Į paplūdimius, esančius toliau nuo Barselonos, galite nusigauti ir viešuoju transportu (pvz. traukiniais), tačiau patogiausia būtų išsinuomoti automobilį (tik tuomet dar teks mokėti ir kelių mokesčius). Mes ilsėjomės jaukiame Roc de Saint Gaietamiestelyje ir mėgavomės nedideliu, tačiau gražiu bei palyginti ramiu paplūdimiu.

Pačioje Barselonoje patogiau naudotis viešuoju transportu, nes taip išvengsite transporto spūsčių bei problemų ieškant, kur palikti automobilį.

Būtinai pasiimkite daug apsauginio kremo nuo saulės, nes skaudžiai nudegti čia labai lengva (tuo įsitikinau pati).

Salut i bona sort!

 

Raktažodžiai: VažiuojamLagaminasKelionėsBarselona

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta

Panašūs straipsniai