Vasario 1, 2017
Trūksta pinigų dantims? Svarbiausi punktai, kaip tinkamai susiplanuoti dantų gydymą ir sutaupyti

Turite klausimų odontologui? Konsultacijos visiškai nemokamos, netgi galite siųsti savo panoramines dantų nuotraukas – tuomet gydytojai tiksliau įvardins situaciją ir patars dėl konkretesnio gydymo plano. Foto ir klausimus siųskite e-paštu info@dantugydytojas.lt arba užpildykite nemokamos konsultacijos formą www.dantugydytojas.lt tinklapyje.

Lietuviai - bedančių tauta. Neturinčių dantų žmonių skaičius Lietuvoje išlieka vienu didžiausiu visoje Europoje. Ši problema paliečia tiek Lietuvoje gyvenančius, tiek į užsienį emigravusius tautiečius. Nesvarbu, koks žmogaus amžius, lytis, socialinė padėtis ar priežastys, nulėmusios dantų netekimą - pasekmės yra vienodai skaudžios. Dantų neturėjimas reiškia ir jų funkcijos netekimą, t.y. – sutrinka mityba, vystosi virškinimo problemos, darosi sunku raiškiai kalbėti. Estetinis šypsenos defektas nulemia ne vien pasitikėjimo savimi problemas, tačiau ir asmeninių bei profesinių santykių sunkumus.

Gydytojai odontologai visas šias problemas siūlo spręsti įvairiais būdais, tačiau dažnai pacientų argumentas prieš gydymą yra finansiniai sunkumai. O neturint reikiamos informacijos, problema gali atrodyti didesnė, nei ji yra iš tiesų, kai yra žinomi visi būdai, kaip bus atliekamas gydymas ir kaip pasilengvinti finansinę naštą.

Finansiniai dantų gydymo aspektai

Pagrindinis vieno, keleto ar net visų dantų netekimo gydymo būdas yra implantacija (www.dantugydytojas.lt/paslaugos/dantu-implantai) bei protezavimas (www.dantugydytojas.lt/paslaugos/dantu-protezavimas). Gydymas būna atliekamas etapais - dantys, atsižvelgiant į jų būklę, turi būti paruošiami, t.y. atliekama burnos higiena, terapinis gydymas, po to atliekama implantacija ir galiausiai protezavimas. Visiems šiems etapams reikalingas ne vien gydytojo odontologo darbas, bet ir specifinė įranga bei medžiagos.

“Žmonės, ieškodami pigiausio ir prieinamiausio varianto kreipiasi visur, kur tik įmanoma. Į privačias klinikas ar kabinetus, į valstybines įstaigas, net į už dyką pasiruošusius dirbti odontologijos studentus. Tačiau tiesa išlieka paprasta - darbui yra reikalingos medžiagos, kurios bet kuriuo atveju kainuos”, - teigia odontologijos klinikos „Papadent“ vadovas, gyd. odontologas Tomas Stumbrys. Pasak jo, ieškodami kuo pigesnio varianto, žmonės dažnai net rizikuoja kokybės sąskaita. Tuo metu, protingiau būtų domėtis, ieškoti būdų ne kaip išvengti kainos, o padaryti ją sau prieinama.

Punktai, kuriuos reikia žinoti dantų gydymą planuojant Lietuvoje

1. Gydymo plano sudarymas. Kadangi dantų netekimo gydymas yra etapinis, už jį mokama taip pat etapais. Gydymas yra planuojamas nuo pirminio dantų bei burnos būklės įvertinimo iki galutinio protezavimo, todėl atitinkamai gali būti planuojamos bei paskirstomos ir išlaidos. Pirminis etapas yra konsultacija, apžiūra ir gydymo plano sudarymas, tai dažnai nieko nekainuoja. Pirminę informaciją dažnai galima gauti konsultuojantis internetu, atsiuntus dantų panoraminę arba kompiuterinę tomografiją, tad net nėra būtina atvykti į kliniką. Po apžiūros gali būti pradedamas gydymas – dantų paruošimas, implantacija ir protezavimas laikinais dantų vainikėliais. Po 4-6 mėnesių laikini dantų vainikėliai yra keičiami nuolatiniais. Mokėjimai daromi etapais, išlaidos planuojamos iš anksto pagal sudarytą gydymo planą.

2. Gydymas išsimokėtinai. Kadangi gydymo išlaidos gali būti sunkiai prieinamos iš karto, yra galimybė dantų gydymą atlikti išsimokėtinai, kai “Papadent” klinikoje taikoma metinė palūkanų norma tik 6% (www.dantugydytojas.lt/kainos/dantu-implantai-issimoketinai). Šį apmokėjimo metodą reikia aptarti su gydytoju odontologu prieš pradedant gydymą, taip pat turėti reguliarias pajamas Lietuvoje. Jei gyvenate emigracijoje, tuomet prieš atvykstant į konsultaciją Lietuvoje galite pasidomėti išsimokėjimo galimybėmis užsienyje.

3. Sveikatos draudimas. Pacientams, kurie yra apdrausti užsienio kompanijų sveikatos draudimu, dantų gydymą apmoka darbdavys arba sveikatos įmonės pacientams grąžina sumokėtus pinigus. “Šios galimybės prieinamumą reikia išsiaiškinti su savo darbdaviu arba sveikatos draudimo kompanija prieš pradedant gydymo planavimą, o “Papadent” darbuotojai supildys visus reikiamus dokumentus dėl atliktų paslaugų, kad Jus kuo greičiau pasiektų kompensacija”, - teigia gydytojas - odontologas Tomas Stumbrys. Atvykstantys emigrantai iš skirtingų pasaulio šalių dažnai jau būna susipažinę su sveikatos draudimo sąlygomis ir atsiveža visus reikiamus dokumentus, kuriuos po procedūrų būtų galima užpildyti ir visas procesas žymiai pagreitėja.

4. Lengvatos. Specifinėms dantų neturinčių pacientų grupėms yra taikomos gydymo lengvatos. Vaikams iki 18 metų, pensininkams bei neįgaliems žmonėms Valstybinės ligonių kasos skiria 1222,20 eurų dantų netekimo gydymui (www.dantugydytojas.lt/paslaugos/ligoniu-kasos). Siekiant gauti šią kompensaciją reikalinga, kad žmogus būtų deklaravęs gyvenamą vietą Lietuvoje ir užpildytų visus reikalingus prašymus jau planuojant odontologinį gydymą.

Dantų gydymo kompensavimas lietuviams, gyvenantiems Jungtinėje Karalystėje

Jungtinėje Karalystėje dantų gydymą dalinai kompensuoja NHS (National Health Service). Dantų gydymas yra skirstomas į 3 pagrindines grupes, atsižvelgiant į jas yra vertinama išlaidų kompensacijos galimybė.

Pirma grupė - tai burnos higiena, konsultacijos, diagnostinės procedūros ir baziniai tyrimai. Antra grupė - tai viskas, kas priklauso pirmai grupei bei bazinės gydymo procedūros - plombavimas, danties traukimas ir pan. Trečia grupė - tai pirmos ir antros grupės procedūros bei protezavimas, gydymas karūnėlėmis ar tiltais.

Pasak Gydymo Lietuvoje Kompensavimo Biuro atstovo Aaron Žukausko, dalis Anglijos lietuvių turi teisę gauti ribotą kompensaciją už sudėtingesnį dantų gydymą Lietuvoje: „Palyginus su rutininėmis operacijomis, gydymu ar tyrimais Lietuvoje, kurie Anglijos lietuviams dažnai visiškai kompensuojami, odontologo paslaugos yra kompensuojamos taikant skirtingą NHS metodiką, tad išmokos yra ribojamos, bet tam tikrais atvejais įmanomos. Jeigu pacientui reikalingos trečios grupės, t.y. sudėtingesnės NHS dantistų paslaugos, tokios kaip dantų karūnėlės, protezai ar tiltai ir pacientas turi teisę į nemokamas NHS dantistų paslaugas (įprastai į šią kategoriją įeina socialiai remtini žmonės, vaikai, senjorai virš 60 metų, besilaukiančios mamos ir t.t.), tuomet NHS gali kompensuoti iki £300 siekiantį analogišką odontologinį gydymą Lietuvoje, nepriklausomai, kokia buvo galutinė gydymo suma. Taip pat pažymėtina, kad įprastai dantų protezavimas nėra kompensuojamas", – tvirtina ekspertas.  

Atsižvelgiant į visa tai būtina suprasti, kad nesvarbu, kur žmogus gyvena ar kokios apimties yra jo dantų problemos - išankstiniu bei nuosekliu planavimu visada bus galima rasti sprendimą, leisiantį užtikrinti sveiką bei gražią šypseną.

„Visada ieškome geriausio finansiškai ir morališkai sprendimo paciento gydymui. Iš anksto planuojantis ir įvertinant dantų būklę, kuri su laiku, jei neprižiūrima ir nėra atliekamas gydymas, tik blogėja ir gydymo plano suma auga, laiku sureagavus ir protingai susiplanavus – gydymo išlaidos nėra didelės, tai daugiau galima vertinti kaip investiciją į sveikatą“, - teigia „Papadent“ odontologijos klinikos vadovas Tomas Stumbrys.

Detalesnė informacija Lietuvoje gyvenantiems asmenims: www.dantugydytojas.lt

Detalesnė informacija Anglijos lietuviams tinklalapyje www.gydymokompensavimas.co.uk bei telefonu +447534437778

Straipsnio komentarai

Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta
Tokių komentarų nerasta